Czym się zajmuje dekarz?


Dekarz jest rzemieślnikiem, który wykonuje pokrycia dachowe na różnego rodzaju budynkach. Jest to zawód wykonywany od wieków i nadal bardzo dobrze płatny. Dekarze są niezbędni w procesie budowy domu, chociaż ich zakres obowiązków jest dość szeroki.

Dekarz – co robi?
Jak już wspomnieliśmy dekarz Poznań, zajmuje się wykonywaniem pokryć dachowych. Poza tym w ramach swojej działalności może również montować okna dachowe, świetliki, włazy, urządzenia do pozyskiwania energii odnawialnej i nie tylko. Bardzo często może pomóc także w naprawie dachu lub jego rozbiórce. Jak widać zakres prac, jakie wykonuje dekarz, jest dość szeroka, dlatego jest to specjalista bardzo ceniony i potrzebny.

Jak można zostać dekarzem?
W przypadku, gdy marzy nam się kariera dekarza, można zdecydować się na zapisanie do szkoły zawodowej. Inną drogą jest zrobienie specjalnego kursu. Prawda jest taka, że aby wykonywać ten zawód, nie są potrzebne żadne uprawnienia, wystarczy mieć dobry fach w ręku.
Obecnie zawód dekarza jest bardzo ceniony i tacy specjaliści nie narzekają na brak pracy. Wielu z nich prowadzi własne firmy, inni są zatrudnieni w dużych firmach budowlanych. Jest to zajęcie bardzo dobrze płatne, dlatego bez wątpienia warto rozważyć taką ścieżkę kariery.

Dekarz jest zawodem deficytowym, bardzo często brakuje takich specjalistów, dlatego ich usługi są drogie i pożądane. Trudno wyobrazić sobie budowy domu bez wsparcia dobrego dekarza, który wykona dla nas pokrycie dachowe. Dekarz może nam pomóc także w renowacji dachu, doradzi nam, jakie rozwiązanie będzie dla nas najkorzystniejsze, wstawi okna, zakres jego kompetencji jest szeroki.

Czy warto zostać dekarzem? Na początku należy dobrze przemyśleć decyzję, czy aby na pewno chcemy kształcić się w tym kierunku. Jest to dość ciężka praca, która wymaga dużego zaangażowania, siły, ale potrafi być jednocześnie bardzo satysfakcjonująca. Dobry dekarz Poznań z pewnością nie będzie narzekał na małą ilość zleceń. To zawód dość ciekawy, który daje duże możliwości.

We współpracy z: www.polwest.pl/