Jak wygląda usuwanie tatuażu?


Usuwanie tatuażu w niektórych sytuacjach może być konieczne. Nie zawsze jednak skuteczność tego zabiegu musi być skuteczna. Często bardzo ciężko jest usunąć profesjonalny makijaż, zawsze pozostaje jakiś ślad.
Jeśli chodzi o usuwanie tatuażu Poznań oferuje swoi mieszkańcom kilka sprawdzonych metod. Najczęściej wybiera się do tego zabiegu laser, rzadziej dermabrazję lub zabiegi chirurgiczne. Skuteczność tych zabiegów i możliwości uzależnione są od kilku podstawowych czynników. Po pierwsze jest to miejsce wykonania, następnie wielkość tatuażu, a także kolory barwników. Żadna z metod usuwania nie gwarantuje tego, że skóra będzie wyglądać idealnie, jak przed wykonaniem tatuażu. Warto dobrze zastanowić się zanim zdecydujemy się na zdobienie tego typu.
Laserowe usuwanie tatuażu jest metodą, która polega na naświetlaniu wiązką laserową. Zabieg ten wymaga od kilku do kilkunastu sesji.
Chirurgiczne usuwanie tatuaży ma tą wadę, że po wykonaniu zabiegu pozostaje na ciele nieestetyczna blizna, a przy usuwaniu większych zdobień konieczny będzie przeszczep skóry.
Inną metodą usuwania tatuażu jest zastosowanie metody IPL. Polega ona na wykorzystywaniu światłą IPL, które niszczy barwnik. Sposób ten wymaga czasu, a usuwanie odbywa się w pięciu sesjach.
Dermabrazja to kolejna metoda, aby pozbyć się z ciała niepotrzebnych zdobień. Polega na złuszczaniu naskórka i dotarciu do najgłębszych partii skóry. W tym przypadku jest bardzo duże ryzyko powstania przebarwień i blizn.
W przypadku niewielkich tatuaży warto zastosować elektrokoagulację. Zabieg ten polega na zastosowaniu prądu, jest niezwykle skuteczny. Nie powinny go wykonywać jednak osoby chore na cukrzycę, z rozrusznikiem serca lub z zaburzeniami krążenia i krzepnięcia.
Każdemu, kto zdecyduje się na usuwanie tatuażu Poznań oferuje wiele profesjonalnych gabinetów, które się tym zajmują. W przypadku tego typu zabiegów trzeba oddać się w ręce fachowców, którzy mają doświadczenie. W innym przypadku można pozostać z nieestetycznymi bliznami już do końca życia.