Wymiana zamków – jak często?


Z reguły wymiana zamków to sprawa, którą zajmujemy się dopiero w krytycznych momentach naszego życia – kiedy zgubimy klucze, ktoś włamie się do naszego domu czy mieszkania lub kiedy nachalny gość (z własnym kompletem kluczy) składa nam niechciane wizyty. Czy jest to jednak bezpieczne?

Co ile i dlaczego wymieniać zamki?
Kreatywność społecznego złodzieja nie zna granic. Bardzo często jednak, sami dajemy takim osobom okazję by mogły bez problemu wejść do naszego domu i zabrać co tylko chcą. Do najbardziej popularnych (i jednocześnie najbardziej bezmyślnych zachowań) należą sytuacje tj. pozostawienie klucza w drzwiach wejściowych na kilka godzin (złodziej bez kłopotu może ten klucz zabrać, dorobić i oddać na miejsce), zgubienie kluczy i znalezienie ich za jakiś czas (zamka nie wymieniamy – sytuacja podobna jak poprzednio) czy pozostawienie kluczy „zaufanym” osobom np. na czas wjazdu – warto zastanowić się, czy ufamy sąsiadowi lub znajomemu na tyle, by powierzyć mu całe swoje mienie.

Ślusarz – specjalista
Ślusarze zalecają by zamek w drzwiach wejściowych wymienić chociaż raz na jakiś czas, zwłaszcza, jeżeli przynajmniej jedna opisana wyżej sytuacja nasz dotyczy. Co więcej, osoby które decydują się na wynajmem mieszkania – Wymiana zamków Poznań, obowiązuje przy każdym kolejnym lokatorze.

Niezbędne zabezpieczenia magazynu i kurtyny znajdziesz tutaj